piątek, 30 czerwca 2017

Jak schudnąć bez głodzenia się i odmawiania sobie przyjemności?

3 proste fazy:
- Aktywuj proces odchudzania
- Przeprogramuj komórki na spalanie tłuszczu
- Przejmij kontrolę nad swoim ciałem

Promowany przez dekady model odżywiania nie jest zdrowy! Diety redukujące kalorie kłamią! Pora skończyć z mitami żywieniowymi, które miały pomóc nam w walce z kilogramami, a tak naprawdę tylko rozregulowują nasz organizm i prowadzą do groźnej insulinoodporności. Ludwig eliminuje z popularnych diet (m.in. paleo, niskowęglowodanowej, Atkinsa, śródziemnomorskiej) szkodliwe elementy, wybiera te dobre i łączy je w kompleksowy program, który nie tylko odchudza, ale też poprawia zdrowie i samopoczucie.

Powodem, dla którego chciałam przeczytać tę książkę, wcale nie był fakt, iż chcę zrzucić kilka kilogramów. Wcale też nie zamierzałam nagle porzucić wszystkich swoich przyzwyczajeń i zacząć odżywiać się tylko według wytycznych, które można znaleźć w książce. Myślę, że jeżeli ktoś planuje w ten sposób funkcjonować po zakupie "Wiecznie głodny?", powinien natychmiast zmienić nastawienie. Zdradzę wam teraz sekret. Żeby faktycznie przejść na tę dietę, najpierw należy zrozumieć. David Ludwig zna się na tym, co pisze i zdecydowanie wierzy w skuteczność swojego programu odżywiania. Jeżeli przeczytacie tę książkę i uznacie, że to, co jest tam zawarte, faktycznie ma sens - wtedy bez problemu możecie trzymać się jej treści i co więcej, nie będzie wam to sprawiało żadnego problemu! Bardzo chciałabym wam napisać, że dieta jest w 100% skuteczna, jednak nie mogę tego zrobić, ponieważ jeszcze nawet nie zdążyłam się do niej zastosować. Mimo wszystko mogę wam zaświadczyć, że słowa zawarte w książce trafiają do mnie i brzmią naprawdę wiarygodnie, a ilość osób, którym zdołał już pomóc dr. David Ludwig, mówi sama za siebie.

"Wiecznie głodny?" zaczyna się od wypowiedzi kilkunastu osób, które po przejściu na tę dietę faktycznie schudły. Czytamy o tym, jak polepszyło się ich samopoczucie, zbędne kilogramy uciekły od nich i już nie powróciły, a objawy ich wcześniejszych chorób spowodowanych otyłością ustąpiły. Szczerze mówiąc, brzmi to trochę jak sielanka i automatycznie włącza nam się w głowie sygnał "Halo! Coś tu nie gra!". Na szczęście po przejściu do dalszej części książki pozbywamy się tych wszystkich odcieni różu, ponieważ dr. David przytacza nam kilka przykładów ze swojego życia oraz opowiada, jak przez kilka lat niemal desperacko starał się pomóc swoim pacjentom w walce z nadwagą, robiąc to co niemal każdy dietetyk - nakazując sporo ruchu, każąc ograniczać kalorie i panować nad wszystkim, co się je. Dopiero po jakimś czasie zrozumiał, że nie liczy się ILE się je, ale CO się je.
Zapomnij o kaloriach.
Skup się na jakości.
Pozwól organizmowi zrobić resztę.
Nie jestem lekarzem, nie przeszłam również na tę dietę (jeszcze), natomiast mogę powiedzieć, że to wszystko ma sens. Nawet jeżeli nie chcecie drastycznie schudnąć, warto przeczytać tę książkę chociażby dla wiedzy o własnym ciele lub dla swojego samopoczucia. Jednym z największych plusów tego programu odżywiania jest to, że nie skupia się jedynie na utracie wagi, ale zwraca uwagę również na to, co jest dobre dla naszego organizmu i faktycznie mówi, jak schudnąć bez wyrządzania krzywdy samemu sobie. Nie chodzi tu o bezmyślne tracenie kilogramów, a raczej o świadome działania mające na celu przejęcie kontroli nad swoim własnym ciałem.

Za możliwość przeczytania bardzo serdecznie dziękuję: 
http://www.znak.com.pl/wydawnictwo-Znak-Literanova

16 komentarzy:

 1. Jeśli kiedyś wpadnie w moje ręce to przeczytam, raczej tego typu poradniki nigdy nie przykuwały mojej uwagi, ale może jednak warto trochę poczytać na temat kontroli nad własnym ciałem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeżeli nie chce się tracić kilogramów, to warto się trochę o sobie dowiedzieć :)

   Usuń
 2. Szkoda, że od czytania książek na temat diet i zdrowego odżywiania się nie chudnie... :( XD

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z czystej ciekawości chętnie poznam tę książkę, tym bardziej, że problem walki z nadprogramowymi kilogramami nie jest mi obcy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy chodzą za mną i wciskają mi jedzenie, bo podobno jestem za chuda... więc książka raczej chyba nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim wypadku raczej jej nie potrzebujesz XD

   Usuń
 5. Nigdy nie słyszałam o tej książce. A może być na prawdę bardzo fajna. Bynajmniej, że bardzo lubię takie tematy.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :D
  https://gosiaandbook.blogspot.com/2017/07/wywiad-z-piorowieczne.html

  OdpowiedzUsuń
 6. może to nawet nie samo odchudzanie ale odmładzanie i oczyszczanie naszego organizmu ma największe znaczenie, przy okazji traci się zbędne kilogramy :) pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ten poradnik, gdyż dostałam go do recenzji i zapowiada się naprawdę przyzwoicie. Niedługo bardziej się w niego zagłębię :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam,że napisanie takiej książki to świetny pomysł,muszę się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń

© Szablon wykonała Ronnie ™ | RONNIE creators